Milí přátelé a příznivci festivalu Stranou: přestože je náš festival stále štědřeji podporován především Městem Beroun, které je již několik let partnerem projektu, na plnění našich představ o organizování skutečně reprezentativního festivalu odpovídajícího evropským měřítkům ani tato štědrá podpora zatím nestačí.
 
Proto vám nabízíme jednu z možností, jak se spolupodílet na jeho fungování formou jakéhokoliv finančního daru, který je ve vašich možnostech. 
 
Možná vám připadá, že vaše pětistovka nebo tisícovka nic neznamená v tom množství peněz, které jsou na organizaci celého festivalu potřeba. Ale když budou tisíce dva, máme hnedle možnost zaplatit autorovi z Polska, Slovinska či Itálie za jízdenku. Budou-li tisíce čtyři, uhradí mu to ubytování v průběhu festivalu. Autorů přijíždí každým rokem minimálně dvacet.  Můžeme se o jejich pohoštění spolu podělit. Pomůžete tím festivalu, autorům, poezii, uděláte sobě i nám radost. 
 
Číslo našeho účtu je 2700483364/2010, a pokud by někdo z dárců rád uplatnil svůj dar při zpracovávání daňového přiznání, nechť se na nás obrátí kvůli podepsání darovací smlouvy. Seznam všech, kteří nás jakýmkoli způsobem podpořili či podporují, jakož i program festivalu a seznam jeho hostí, najdete v sekci Podporují nás.
 
Za sdružení Stranou i autory děkujeme.
 
Lenka Daňhelová a Peter Kuhar